Ferdi Kadıoğlu ne zaman oynayacak? Hamit Altıntop açıkladı

A Milli Takım, Euro 2024 için Almanya’ya gitti. Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Altıntop, Almanya’da TRT Spor’a açıklamalarda bulundu. 

Altıntop, Faroe Adaları ile oynanan maçın ardından sözlerinin yanlış anlaşıldığını söyledi.

“BURADA İYİ NİYET OLDUĞUNU BİLMELİLER”

Hamit Altıntop, “Programa başlamadan önce Faroe Adaları’nda yaptığım açıklamayı bir andık. Kötü bir yenilgiden sonra öyle tatsız bir röportajımız oldu. İçeriği ne kadar doğru olsa da vücut dilimiz maalesef olumsuzdu. İletişim anlamında biz de kendimizi geliştirmeye çalışıyoruz. Beni tanıyan veya tanımayanlar burada iyi niyet olduğunu bilmeli. Eğitim kısmına da önem veriyoruz. Oyuncu olarak da takım oyuncusuydum. O dönemde de hiçbir zaman kendimi öne atan biri olmadım. Yöneticilik kısmı da öyle. Beklentiler büyüyor, bunu karşılayamayınca da üzücü oluyor. Bunun bir proje olduğunu ve uzun vadeli bir hikaye olduğunun farkındayız. Kasım 2023’te Almanya’yı yeniyorsunuz ama Mart 2024’te 6 tane gol yiyorsunuz. Bunlar tarihte olmuştur ama bunların sayısını azaltmak, iyi şeyleri de artırmak istiyoruz.” şeklinde konuştu.

“TAKIMI GENÇLEŞTİRDİK”

Altıntop, konuşmasının devamında “A Milli Takım’da 3. yılım. Takımı gençleştirme, daha derli toplu ve takım oyununu ön plana çıkaran başlıklarla yola çıktık. Düşünün Barış Alper 3 yıl önce ilk A Milli Takım formasını giydi. Kendi takımında daha parlamadan biz ona A Milli Takım forması şansı vermişiz. Kenan Yıldız, Salih Özcan, Ferdi Kadıoğlu bizim bayrağımız altında Türkiye’yi temsil etme kararı aldı. Arda Güler, Ahmetcan, Bertuğ gibi oyuncular çok değerli. Ben buraya geldiğimden beri bu kardeşlerimizle beraberiz.” ifadelerini kullandı.

“EURO 2032’DE KAPTANLARIMIZ OLACAKLAR”

Takımın genç yıldızları için konuşan Altıntop, “Semih Kılıçsoy, Arda Güler, Kenan Yıldız’a altın jenerasyon diyoruz. Bu altın jenerasyon, ev sahibi olacağımız EURO 2032’de kaptanlarımız olacak inşallah. Onlar için çok büyük bir sahne olacak. Öğrenmek için hazır olmaları gerekiyor. Bir idman bile olsa öğrenmek için sahaya çıkmalısınız.” dedi.

İSMAİL YÜKSEK VE FERDİ KADIOĞLU’NUN DURUMU

Hamit Altıntop, “İsmail Yüksek ve Ferdi Kadıoğlu’nun durumu iyi ama yüzde yüz değiller. Bugün tek maç olsa belki risk eder oynatırsın ama ilk maç olmasa da 2 ve 3. maçta oynama durumları var.” sözlerini sarf etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x