Ahmet Hakan’dan Murat Kurum’a “İmamoğlu ile program” çağrısı: Kesin, net ve tartışmasız bir zafer ancak risk alarak mümkün olabilir

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, AKP’nin İstanbul Büyükşehir (İBB) Belediye başkan adayı Murat Kurum’un, rakibi İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile programa çıkması durumunda daha avantajlı olacağını söyledi.

Hakan, “Mesela İmamoğlu’nun ‘engellendim’ yaklaşımına rakamlarla cevap verme olanağı bulabilir. Mesela İmamoğlu’na “Söyle bakalım, kaç santim metro yaptın?” diye sorabilir. Mesela ulaşım ve trafik sorununun neden çözümsüz kaldığını tablolarla açıklayabilir. Mesela depreme hazırlık konusunda İmamoğlu’nun performansını sorgulayabilir. İki adayın karşı karşıya gelmesiyle algılar yok olur, olgular ortaya çıkar. Eğer İmamoğlu, gerçekten de algılarla işi götürüyorsa… Böyle bir sonuç, Murat Kurum’u yükseltir” görüşünü ifade etti.

Hakan, “Böyle bir programın Murat Kurum açısından hiç risk taşımadığını söyleyebilir miyim? Tabii ki söyleyemem. Ancak kesin, net ve tartışmasız bir zafer, ancak risk alarak mümkün olabilir” dedi.

Yazının tamamını okumak için .


TIKLAYIN – Murat Kurum, dün “Gelip benimle proje konuşamaz” dediği İmamoğlu için bugün “Çağrısı samimi değil” dedi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x